Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

EKA krundile tuleb esialgu tasuline parkla

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Peatselt lükatakse Tartu maantee alguses asuv Eesti Kunstiakadeemia (EKA) krunt tasaseks ning avatakse seal tasuline parkla, ülikool aga hakkab ruumiprogrammi osas tegema koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga(EMTA).


«Varsti avatakse seal tasuline parkla, sest praegu seisab see krunt seal niisama ja ei teeni mingit tulu. Osa maast jääb meie kasutusse, nii et saame seal vastavalt vajadusele oma kunstiprojekte realiseerida,» rääkis EKA pressiesindaja Solveig Jahnke.

Korduvalt üle värvitud tara võetakse lähiajal maha ning parklat hakkab opereerima Europark Estonia, kes seal ka varem tegutses. «Meil on selline kokkulepe, et enamus krundist on nende kasutuses. Meie paigaldame sinna statsionaarse valguskasti, mis on valgustatud ja ventileeritav ja kus hakkavad toimuma mininäitused. Ning vastavalt vajadusele ja olukorrale saame lühikese etteteatamisega seal oma projekte korraldada. Sinna ootame ka teisi kunstiprojekte, mis ei ole EKA-ga seotud. Ja samal ajal teenib EKA sealt igakuist tulu,» rääkis Jahnke.

Samal ajal analüüsib EKA oma ruumiprogrammi. «Vaatame veelkord üle, kust on võimalik midagi kokku tõmmata. Siin käis koos üks komisjon, kes soovitas meil sellega tõsiselt tegelda ja vaadata, kas tudengite arv on reaalsusega vastavuses. Selle alusel vaadatakse projekt uuesti üle, et äkki sealt on võimalik midagi välja jätta või teha kellegagi koos. Võibolla õnnestub niimoodi tulevasel hoonel mõni korrus ära jätta ja mõni miljon ehitusraha kokku hoida,» lisas ta.

Märksõnadkruntkunstiakadeemiatasuline parkla
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik