Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Amet soovitab ohtlikud rõdupaneelid välja vahetada

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Tehnilise Järelevalve Ameti algatatud ekspertiis leidis Lasnamäel, Kalevipoja 17 elamu rõdude tehnilises seisukorras puudusi.


Aprillis kukkus kõnealuse maja ühe rõdu piirdepaneel alla. Lisaks allakukkunud paneelile vaadati ekspertiisi käigus üle veel 12 korteri rõdud.

«Rõdude ülevaatus näitas, et rõdude piirdepaneelide kinnitused ei ole tehtud vajalikus ulatuses, kinnitustööde kvaliteet on madal ning kinnitused on välismõjude eest kaitsmata ja tugevalt roostes. Kinnituslahendusi ei saa pidada heaks lahenduseks, kuna tavalisest roostetavast terasest ühenduselemendid on kaitsmata vihma, lumesulamisvee ja väliskeskkonna niiskuse eest ning roostekaitseks kasutatud materjalid ei püsi kinnituste peal,» teatas ameti pressiesindaja Anu Võlma.

Ekspertiis tõi olulise probleemina välja hoone ehitustööde madala kvaliteedi ja sellest tulenevalt kinnituskonstruktsioonide vähese usaldatavuse. Probleemi lahendamiseks ja esmase ohu kõrvaldamiseks tegi TJA korteriühistule ettekirjutuse Kalevipoja 17 hoone kõikide rõdude esipaneelide kinnituste kattekihist ja roostest puhastamiseks, täiendavaks tugevdamiseks ja roostekindla värviga katmiseks. Probleemi lõplikuks lahendamiseks tuleks ekspertarvamuse kohaselt nelja-viie aasta jooksul hoone kõikide rõdude esipaneelid asendada kergemate ja kaasaegsete konstruktsioonidega.

TJA peadirektori Raigo Uukkivi sõnul tagab hoonete püsivuse ja ohutuse regulaarne ja asjatundlik hooldus. «Kalevipoja paneelmaja juhtum näitab selgelt, et sarnase rõdukonstruktsiooniga hooned Eestis tuleks probleemide ja vajalike renoveerimistööde kaardistamiseks üle vaadata ja seda soovitavalt eksperte kaasates. Probleemide jooksev ennetamine on ohutust silmas pidades väga oluline, lisaks on ennetavad tegevused sageli kordades odavamad kui tagajärgedega tegelemine,» lausus Uukkivi.

TJA ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kaardistavad ja analüüsivad sarnaste rõdukonstruktsioonidega ehitiste seisukorda Eestis, et välja selgitada probleemi ulatus ning ohutuse tagamiseks vajalikud meetmed.
 

Märksõnadkalevipojarõdupaneel
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik