Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Volikogu opositsioon pöördub linnaosade kaotamise asjus õiguskantsleri poole

A +A -Print
Tallinna linnavolikogu opositsioon kavatseb pöörduda õiguskantsler Indrek Tederi poole palvega kontrollida, kas neljapäeval kinnitatud põhimääruse muudatus, mis kaotab Tallinna linnaosad, on seadustega kooskõlas.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer ütles BNS-ile, et opositsiooni hinnangul on Tallinna põhimääruse muutmine vastuolus kohaliku omavalitsuse korralduse seadusega, mille kohaselt ei tohi volikogu eelarveaasta jooksul linnaosade volitusi ega eelarvet muuta."Praegu on seda tehtud ja sellest tulenevalt pöördume tõenäoliselt tuleval nädalal õiguskantsleri poole, et saada hinnang, kas viidatud vastuolu on olemas," lausus ta.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Matti Tarum ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht Jaak Juske kinnitasid BNS-ile, et opositsioon esitab õiguskantslerile avalduse ühiselt. "Kuna volikogu määrust saab kohtus vaidlustada õiguskantsler, pöördume esmalt tema poole ja kui ta leiab määruses vastuolu põhiseaduse või seadustega, siis jõuab vaidlus kindlasti ka kohtusse," lisas Juske.

Tallinna volikogu võttis neljapäeva õhtul Keskerakonna häältega vastu palju vaidlusi tekitanud muudatuse, mille kohaselt tekiks Tallinna seniste linnaosade asemele kümme piirkonda. Muudatuse poolt hääletas 35 ja vastu oli 19 volikogu liiget.

Veerand tundi hiljem kinnitas riigikogu Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu, sotsiaaldemokraatide ja roheliste toel seadusemuudatused, mis keelaksid Tallinnal tänavu linnaosasid kaotada. Seaduse vastuvõtmist toetas 58 ja selle vastu hääletas 27 riigikogu liiget.

Riigikogus opositsioonilise Keskerakonna fraktsioon pöördus reedel president Toomas Hendrik Ilvese poole taotlusega jätta seadusemuudatused välja kuulutamata. Ühtlasi esitasid nad avalduse õiguskantslerile palvega kontrollida muudatuste vastavust seaduste, rahvusvaheliste lepingute ja põhiseadusega.

Järgmised kohalikud valimised toimuvad Eestis 18. oktoobril.

Märksõnadvolikoguopositsioonõiguskantslerhaldusreformlinnaosad
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik