Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Muusikakooli uues majas oleksid noored senisest kehvemas olukorras

A +A -Print
Hanneli Rudi

Eesti muusikanõukogu muretseb, et uue muusika- ja balletikooli hoone ehitusmahtu on kolmekordselt vähendatud ja tehtud seda nii, et muusikaklassid muutuksid selle kava kohaselt ehitades akustiliselt sobimatuteks.

«Praegu laual olevad ettepanekud vähendaksid muusikaklasside pinda ja kõrgust akustiliselt sobimatuteks ning panevad küsimärgi alla uue hoone ehitamise mõttekuse. Projekti sellise teostumise korral läheksime niigi kehvadest akustilistest tingimustest palju kehvematesse,» seisab peaminister Andrus Ansipile ja haridusminister Jaak Aaviksoole saadetud pöördumises.

Pöördumise koostajad kinnitavad, et muusika- ja tantsuõppe puhul ei saa kohaldada kutse- ja üldhariduskoolide üldnorme akustiliste eritingimuste tõttu ning individuaalõppe ja kontserdipraktika vajadusest tingitud suurema pinnavajaduse tõttu õppija kohta. «Meil on võimalik ja vajalik toetuda arenenud maade eeskujudele ning usaldada
valdkonna eksperte,» kinnitavad kirja koostajad.

Muusikud leiavad, et ruumiprogrammi vähendamisega on ületatud piir, millest allpool sarnaneks valmiv hoone pigem Lasnamäe korterelamuga kui 21. sajandi Euroopa kultuuriruumis aktsepteeritud haridus- ja kultuuriobjektiga.

Poole aasta jooksul on muusikute sõnul ilma teadaolevate sisuliste põhjendusteta vähendatud hoone võimalikku ehitusmaksumust ligikaudu kolmekordselt. «Tänaseks on projektist on välja jäetud orkestrite tööks ning kontserdi- ja tantsupraktikaks vajalik multifunktsionaalne saal, õpilaskodu (kõik kolm kooli on üleriigilise vastuvõtuga), samuti normaalseks üldhariduseks, rekreatsiooniks ning kutsehaiguste ennetamiseks vajalikud võimla ja ujula,» seisab kirjas.
 

Märksõnadballetikoolharidusministermuusikakoolmuusikanõukogu
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik