Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Volikogu püstitas linnaosade kaotamisel kiirusrekordi

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Linnavolikogu võttis teisel lugemisel vastu Tallinna põhimääruse muutmise eelnõu, mis kaotab Tallinna linnaosad ja moodustab nende asemele kümme piirkondlikku osakonda.


Tähelepanuväärne oli kiirus, millega volikogu hääletas opositsiooni parandusettepanekud maha ja võttis linnavalitsuse ettepanekud vastu. Pärast kaks tundi kestnud sõnavõtte pani volikogu esimees Toomas Vitsut parandusettepanekud konveiermeetodil hääletusele. Volikogu paberimajanduses valitses segadus ning paljud volikogu liikmed kurtsid, et sellise kiiruse juures pole võimalik aru saada, mida hääletatakse.

40 minutiga hääletas volikogu Keskerakonna häältega maha ligi 70 opositsiooni parandusettepanekut. Iga ettepanek sai 27-32 vastuhäält, sõltuvalt sellest, mitu keskerakondlasest linnavolinikku parajasti saalis viibis.

Seejärel pandi üksteise järel hääletusele linnavalitsuse 36 parandusettepanekut, mis võeti vastu 17 minutiga. Peale seda pandi eelnõu tervikuna hääletusele ja võeti 35 poolt- ning 19 vastuhäälega vastu.

Eelnõu näeb ette, et kaheksa piirkonda moodustatakse praeguste linnaosade baasil. Neile lisanduvad eraldi piirkondlikud osakonnad Kadrioru ja Ülemiste piirkonna teenindamiseks.

Kadrioru teeninduspiirkond koosneks Kadrioru, Raua ja Torupilli asumitest. Ülemiste teeninduspiirkond moodustuks praeguste Kesklinna ja Lasnamäe linnaosa territooriumide osadest, hõlmates Uuslinna, Sikupilli, Sõjamäe, Mõigu, Ülemiste ja Ülemistejärve asumid.

Koos linnaosade valitsustega kaovad ära ka valimistulemuste põhjal moodustatud halduskogud. Nende asemele tekivad piirkondlikud nõukojad, mille liikmed nimetab linnavolikogu.

Märksõnadvolikogutsirkusmudamaadlusistunghaldusreform
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik