Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Ligi: soolise võrdõiguslikkuse seaduse pärast on häbi ja hirm

A +A -Print
Kajar Kase

Reformierakondlane Jürgen Ligi kirjutab oma ajaveebis, et riigikogus läbi surutav soolise võrdõiguslikkuse seadus, millega tahetakse reguleerida Tallinna valimiskorda, loob ohtliku pretsedendi.


«Häbi on, ja hirm, sest edaspidi võib enamus, aga ka enamuse vähemusse jäänud kild opositsiooniga koostöös muuta mis tahes seadust mis tahes hetkel millise tahes eelnõuga. Tavapärased protseduurid, nagu tutvumisaeg, muudatuste analüüs või debatt jäävad lihtsalt ära,» kirjutab Ligi.

Ligi sõnul ei saa nüüd enam rääkida, et  krooni devalveerimine on kolme lugemise küsimus. Nüüd tuleb selgitada devalveerimise majanduslikku mõttetust ning poliitilist teostamatust, leiab poliitik.

«Tõdeda tuleb, et Reinsalu ja enamus ei sigatse niisama, vaid sellel on sedakorda ka pühitsev eesmärk. /.../ Tallinna ja Kirde-Eestit valitseb kriminaalne seltskond. Seal risti ei lööda, omavahel ei vaielda ning kui und ei ole, siis kapo küllatuleku pärast,» leiab Ligi.

Ligi sõnul peaksid valimiste reeglid olema muutumatud vähemalt aasta enne valimisi, et vähendada võimalusi, et neid muudetakse omakasust ja ärategemiseks.

Eurovalimiste reeglite tõstatamine veel tänavu, välireklaami ebaproportsionaalne täiskeeld, valimisliitude keelustamine ja siis tühistamine valimisaastal on olnud kahetsusväärsed vastupidised näited, tõdeb poliitik.

«Need tempera ja mores on mulle uskumatud ja talumatud,» kirjutab Ligi.

MärksõnadJürgen Ligi
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik