Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Lapsevanematele hakati teatama laste kodukooli

A +A -Print
Merike Teder

Täna hakati Tallinnas lapsevanematele teatama, milline on nende sügisel 1. klassi minevatele lastele määratud elukohajärgne kool.

E-kooli kaudu taotluse saatnud lapsevanemad saavad vastava teate e-koolis, paberkandjal taotluse saatnud või taotlust mitte esitanud vanemad saavad kirjaliku teate lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile, teatas haridusamet.

Koolid avavad homme e-koolis vastuvõtu ning peale seda saadavad koolid kutsed neile vanematele, kes esitasid taotluse e-kooli kaudu. Seejärel saavad lapsevanemad e-koolis kooli tulekut kinnitada.

Kui lapsevanem ei ole e-kooli kasutaja, tuleb tal ühendust võtta määratud kooliga ning teatada koolikoha vastuvõtmisest.

Koolikoha saab lapsevanem kinnitada kuni 10. juunini, pärast seda muutub vastu võtmata koht vabaks. Vabad kohad täidavad koolid oma vastuvõtukorra alusel.

Kui lapsele määratud kool ei sobi, võivad vanemad valida mõne teise kooli, kus on veel vabu kohti. Sel juhul tuleb pöörduda otse kooli poole.

Suvel toimub koolide vahel kindlasti veel liikumisi: täidetakse hariduslike erivajadustega laste koolid ja klassid, erakoolid ning koolikohta soovivad ka paljud teiste omavalituste lapsed.

Tallinna munitsipaalkoolide esimestes klassides hakkab sügisel õppima umbes 4100 last, mis on 250 enam kui eelmisel õppeaastal.
 

Märksõnad1. klassharidusamet
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik