Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Amet: hoone ohutuse eest vastutab selle omanik

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Tehnilise Järelevalve Ameti hinnangul on vastutus hoonete turvalisuse eest paika pandud seadustega.


Möödunud reedel Tallinna südalinnas Teatri Puhveti väliterrassile prantsatanud suured karniisitükid tõstsid taas päevakorda hoonete turvalisuse teema. «Kogu aeg istus keegi terrassil. Siis jäi terrass hetkeks tühjaks ja karniis kukkuski alla. Jääb üle vaid silmad taeva poole tõsta ja tänada, et nii õnnelikult läks,» ütles kohviku juhataja Indrek Pajumets reedel. Suured krohvitükid purustasid nii kohvikumööbli kui puidust terrassi.

Tallinna munitsipaalpolitsei algatas juhtunu suhtes menetluse, kuid mupo pressiesindaja Monika Lestbergi sõnul saavad nemad tegeleda vaid tagajärgedega, niisuguste õnnetuste ennetamine ei kuulu mupo kompetentsi.

Ehitiste turvalisuse küsimustega tegeleb Tehnilise Järelevalve Amet (TJA). Ameti pressiesindaja Anu Võlma sõnul paneb seadus vastutuse ehitise turvalisuse eest selle omanikule.

«Ehitusseadusest tulenevalt peab ehitise ohutuse ja nõuetele vastavuse tagama ehitise omanik. Ehitise korrashoiu ja ohutuse tagamiseks tuleb ehitist regulaarselt hooldada, teha korralisi ülevaatusi jälgimaks ehitise seisukorda ning vajadusel kaasata ka eksperte,» selgitas Võlma.

Ta lisas, et TJA hinnangul on ehitise omaniku kohutused ehitusseaduses piisavalt selgelt sätestatud. Ehitise omanikku saab ehitusseaduse kohaselt kohustuste rikkumise korral võtta vastutusele ja karistada rahatrahviga füüsilise isiku puhul kuni 300 trahviühikut ja juriidilise isiku puhul 32 000 eurot.

Teatri väljaku äärse hooneterea fassaadilt on näha, et sealt on suuri krohvitükke varemgi alla kukkunud. Üks Postimehe lugeja nägi 29. aprillil, kui suured krohvitükid kukkusid otse inimeste sekka sama kvartali teises küljes, Kaubamaja tn 6 maja ees. Ka seal ei saanud imekombel keegi viga, kuigi õnnetus juhtus kell 15.15 ning suur karniisitükk kukkus pealtnägija sõnul otse ühe noore paari jalgade ette.
 

Märksõnadkarniisteatri väljaktja
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik