Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Kerjamine pole keelatud

A +A -Print

Rahalunijad võivad rahulikult tegutseda, sest Eesti seadused kerjamist ei keela. «Kerjamine iseenesest keelatud ei ole ning ka küsijale raha andmine on sügavalt iga inimese sisetunde küsimus, mingit kohustust selleks ei ole,» selgitas Tallinna kesklinna konstaablijaoskonna vanem Uudo Sepa.Keelatud on vaid kerjata teisi inimesi häirival moel. «Kui ligi tulnud inimese käitumine häirib, võib pöörduda politseisse, kes saab segaja väärteo korras vastutusele võtta avaliku korra rikkumise eest,» nentis Sepa. «Binokli või muude esemete müüjate puhul on võimalik karistus tegevusloata majandustegevuse eest.»

«Kõige lihtsam soovitus inimestele on selliseid tegelasi ignoreerida,» sõnas Sepa. «Mida vähem on lilleostjaid-annetajaid, seda kiiremini kuivab see tegevus ka kokku. Kui aga politsei kutsuda, siis peaks kutsuja olema valmis toimunu kohta tunnistusi andma.»

Politsei peab vajalikuks hoiatada, et kui keegi astub tänaval ligi ning üritab inimest eksitada, peaks tähelepanelik olema. Ka taskuvargad kasutavad tihti skeemi, kus inimese tähelepanu üritatakse mõne küsimusega hajutada ning samal ajal kotist või taskust mõni ese kaasa haarata.

Märksõnad:kerjaminekerjusedmustlasedsandidturistid
Sponsoreeritud artiklid
Üritused Tallinnas
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik