Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Neli Tallinna kooli kavatseb taotleda venekeelse õppe jätkamist

A +A -Print

Neli Tallinna vene õppekeelega kooli kavatsevad järgmise nädala algul esitada taotluse jätta nende koolis õppekeeleks vene keel, teatas rahvusringhäälingu raadiouudised.

Need koolid on Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Haabersti Gümnaasium ja Linnamäe Vene Lütseum.

Tõnismäe Reaalkooli hoolekogu esimehe Liia Koreline sõnul on dokumendid koos ja taotlus kavatsetakse Tallinna linnavolikogule üle anda tõenäoliselt järgmise nädala esmaspäeval.

Taotlused koostati koolides erinevalt. Linnamäe Vene Lütseumi direktori sõnul toimus nende koolis lapsevanemate ankeetküsitlus, aga Tõnismäe Reaalkoolis toimus lapsevanemate üldkoosolek. Liia Koreline sõnul palusid lapsevanemad tähendada protokollis oma õiguse valida lapse õpetamise keeleks vene keele.

«Põhjenduseks tuuakse, et üleminek eestikeelsele õppele kahjustab õppekvaliteeti ja vähendab õpilaste konkurentsivõimet edasiõppimise puhul. Teiseks on õpilased venekeelse rahvusvähemise esindajad, kellel on õigus omakeelsele haridusele ja kolmandaks ei taha vanemad kaotada sidet oma lastega, kuna nad ei suuda enam oma lapsi õppetöö juures aidata. Nii võib see periood tõsiselt kahjustada lapse psüühikat,» põhjendas Koreline.

Samas soovivad nii lapsevanemad kui ka lapsed õppida eesti keelt, kuid Liia Koreline sõnul soovitakse ajalugu, geograafiat, bioloogiat, füüsikat, keemiat, matemaatikat õppida vene keeles.

Seaduse järgi peaks selle aasta septembrist kümnendas klassis 60 protsenti õppetööst toimuma eesti keeles. Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaare sõnul taotlus ministeeriumi veel jõudnud ei ole. Selle peab Tallinna linn, juhul kui ta taotluse kinnitab, ministeeriumile edasi saatma.

Käosaare sõnul on tegemist korduskatsega. Mullu märtsis esitas niisuguse taotluse 18 kooli ja õigus taotluse esitamiseks koolidel on.

Märksõnadtallinna koolidvenekeelne õpe
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik