Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Riigikohus mõistis Mati Eliste osaliselt õigeks

A +A -Print
Teelemari Loonet

Riigikohtu kriminaalkolleegiumi mõistis täna endise Tallinna linnavolikogu liikme ja Pirita linnaosa halduskogu esimehe Mati Eliste osaliselt õigeks mõjuvõimuga kauplemise süüdistuses.

Samas leidis kolleegium, et täiendavalt tuleb kontrollida, kas Eliste teos – Pirita linnaosa vanema Tiit Teriku mõjutamises – esinesid väärteo tunnused.

Kriminaalkolleegium selgitas otsuses, et mõjuvõimuga kauplemise eest võib vastutada igaüks, kes tulenevalt oma ameti- või isiklikust positsioonist võib mõjutada ametiisikut teo toimepanemiseks (või selle tegemata jätmiseks) ja võtab sellise mõjutamise eest vastu hüvesid. Sealjuures pole oluline, kas mõjuvõimuga kaupleja ka tegelikkuses mõjutab ametiisikut soovitud ametialast tegu toime panema või kas ametiisik selle teo toime paneb. Kuid siiski eeldab mõjuvõimuga kauplemise koosseis vältimatult selle tuvastamist, et mõjuvõimuga kaupleja poolt ametiisiku mõjutamine oleks ebaseaduslik, sest mitte kõik sarnased mõjutamissuhted pole ebaseaduslikud (nt seaduslik lobitöö, esindaja või kaitsja tegevus kohtumenetluses jms).

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis, et Elistele esitatud mõjuvõimuga kauplemise süüdistusest ega kohtuotsustest ei nähtunud, milles seisnes Eliste poolt Pirita linnaosa vanema Tiit Teriku mõjutamise ebaseaduslikkus. Seetõttu mõistis riigikohus Eliste mõjuvõimuga kauplemise süüdistuses õigeks. Kolleegiumi hinnangul võivad aga süüdistatava tegevuses ilmneda väärteo tunnused, mida tuleb kontrollida väärteomenetluses.

Märksõnad:Mati Elisteriigikohus
KRIMI
Sponsoreeritud artiklid
KRIMI
Valimiste järelkajad
Üritused Tallinnas
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik