Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Volikogu liige: Tallinnast saab bussiga Pärnu tihemini kui teise linnaossa

A +A -Print
Hanneli Rudi

Reformierakondlasest pealinna volikogu liikme Ants Leemetsa arvates tuleb uuendada Tallinna ühistranspordi liinivõrku, sest see on ajale jalgu jäänud. Nii  pääseb Tallinnast Pärnu kergemini kui Veskimöldrest kesklinna.

«Selleks, et pealinna busside, trollid ja trammidega oleks mugavam liigelda ning nende kasutajaskond tõuseks, tuleb kiiremas korras kujundada uus liinivõrk. Tänane taristu on kujundatud eelmise sajandis seitsmekümnendatel ning ei arvesta inimeste tänaste vajadustega,» selgitas Tallinna volikogus vastava eelnõu üleandnud Ants Leemets.

Oma eelnõus teeb Leemets linnavalitsusele ülesandeks tellida ekspertidelt kaasaegne ühistranspordi liinivõrgu kujundus, mis arvestaks kõikide ühistranspordi liikidega, seejuures ka linnasisese elektriraudteega.

Uuselamurajoonid on vaeslapse osas

Volikogu liige toob ühe murekoha näitena uuselamurajoonid, millede arenguga käsikäes ei ole käinud ühistranspordi areng. «Eri piirkondade ühistranspordi vajadused on muutunud ning on uuselamurajoone, mille ühendus teiste linnaosadega on äärmiselt halb. On ikka kummaline küll, kui näiteks Veskimöldri ja kesklinna vahet käib buss harvemini kui Tallinna ja Pärnu vahet,» märkis Leemets.

Reformierakondlane rõhutas, et heal tasemel ja toimiva ühistranspordi alustalaks saab olla vaid efektiivne ja kõikehõlmav liinivõrk. «Selle asemel, et ühistransporti reformida odavamaks, peaks seda tegema hoopis kiiremaks ja mugavamaks,» ütles Leemets.
 

MärksõnadAnts LeemetsühistransportTallinnbussiliiklus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik