Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Tallinna ristmikukaamerad läbivad viimast lihvi

A +A -Print

Tallinna taksopargi ristmikul on juba üleval kaks kaamerat, mis hakkavad salvestama autode punase tule all ristmikule sõitmisi, kiiruse ületamist ning ühistranspordirajal sõitvaid tavaautosid. Praegu käib kaamerate töö viimane katsetamine ja lihvimine.

Kaameraid paigaldava firma Alarmtec emaettevõtte G4S esindaja Andres Lember ütles Postimehele, et tööd kaamerate paigaldamisel on tellija ehk Tallinna transpordiametiga kokkulepitud graafikus.

«Praegu käib viimane testimine ning oleme valmis kaamerad tähtajaks linnale üle andma,» kinnitas Lember. «Testimise käigus ei ole ilmnenud tõrkeid, mida ei saa kõrvaldada. Iga süsteem vajab aga häälestamist. Saksamaal asuva tootjafirma poolt on meil olemas ka igakülgne abi ja tugi.»

Transpordiameti arenguosakonna projektijuht Tiit Laiksoo sõnul toimub ristmikukaamerate üleandmine ja vastuvõtmine järgmisel esmaspäeval, 30 aprillil. Siis peab Alarmtec ette näitama, kas kogu süsteem ikka töötab nii nagu peab.

Esialgse plaani järgi pidi kaamerate paigaldamise riigihanke võitnud Alarmtec taksopargi ristmikule kaks kaamerat paigaldama 9. aprilliks, kuid firma palus kolm nädalat ajapikendust, kuna ei saanud linnavalitsuses kõiki vajalikke kooskõlastusi. Riigihange kuulutati välja tänavu jaanuari alguses ning Alarmtecil oli kohustus käivitada kaamerate töö kolme kuu jooksul.

Eelmisel nädalal saabusid Saksamaalt Tallinna kaamerate valmistajatehase spetsialistid ning nende järelvalve all hakatigi kaameraid paigaldama ja häälestama.

Ristmikukaamerate paigaldamine läheb linnale maksma 285 041 eurot. Kaamerad hakkavad salvestama liikluseeskirjade rikkujaid, kes sõidavad mööda Sõpruse puiesteed kesklinna poole ning Endla tänavalt kesklinna suunas. Tegemist on pilootprojektiga. Kui see näitab end positiivsest küljest, siis paigaldatakse kaamerad ka mujale Tallinnas.

Märksõnadristmikukaamerad
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik