Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Lasnamäelased tahavad tühermaad prügist vabaks teha

A +A -Print

Lasnamäe linnaosa läheb 5. mail oma kanti prügist puhastama loosungi all «Teeme tühermaad korda».

Paljud Lasnamäe tühermaad kuuluvad riigile ja kohalikul omavalitsusel ei ole õigust seda maad kasutada, aga samas ei kanna linn ka vastutust nende kinnistute eest, kirjutas ajaleht Den za Dnjom. Samas on vastutustundetud inimesed niisugustesse kohtadesse vedanud igasugust prügi.

Näiteks on Tondiraba tühermaa paksult igasugust sodi täis ning prügi sigineb sinna aina juurde. Inimesed, kes jalutavad Tondirabas oma koertega, satuvad peaaegu alati purukslöödud pudelitele ja olmejäätmetele, aga seal võib kohata ka väljavisatud diivaneid ja katkiseid tugitoole, mis tõenäoliselt on autodega kohale toodud.

Kuna riik ega linn ei kiirusta Lasnamäe tühermaid ja metsaaluseid prügist koristama, siis sõltubki nende alade korrastamine vabatahtlike tegevusest.

Ettevõtmise «Teeme ära» koordinaator Tatjana Lavrova mainis, et kahjusks ei ole Tondiraba veel nende punktide hulgas, kus 5. mail koristustöid tegema hakatakse.

Siiski on Lasnamäel juba paika pandud viis ühist ettevõtmist, et koristada linnaosa erinevaid paiku sinna kogunenud prügist.

«Kohalik omavalitsus ei ole suuteline jälgima linna iga nurga puhtuse järele,» ütles Lavrova. «Aga iga inimene on suuteline näitama üles initsiatiivi ja korraldama liikumise «Teeme ära» abiga koristustöid seal, kus seda kõige rohkem vaja läheb, ka Lasnamäel.»

MärksõnadLasnamäeprügikoristus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik