Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia saab Ferdinand Veike

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Linnavalitsus annab tänavuse teeneka kultuuritegelase preemia lavastajale ning näitlejale Ferdinand Veikele.


2010. aastal asutatud preemia suurus on 4430 eurot ning preemia ja sellega kaasnev tunnistus antakse laureaadile üle Tallinna päeval, 15. mail. Ettepaneku anda teeneka kultuuritegelase preemia Veikele tegi Tallinna kultuuriväärtuste amet.

«Ferdinand Veike on kõrgelt hinnatud ja tunnustatud teatrikunstnik läbi kogu oma elu. Ta on aastakümneid suunanud ja juhtinud eesti nukuteatri arengut ning koolitanud nukunäitlejate ja -lavastajate järeltulevaid põlvkondi. Nukuteatri peanäitejuhina tõi Ferdinand Veike lavale üle 80 lavastuse. 1962. aastal asutas Ferdinand Veike tollase Eesti Riikliku Nukuteatri juurde Teatriühingu õppestuudio nukuosakonna, mille õpilastest kujunes Eesti nukunäitlejate ja -lavastajate raudvara. Tähtsal kohal Ferdinand Veike lavastajatöös olid algupärandid, klassikalised muinasjutud ja folkloor. Nukuteatri sümbolnukuks kujunes pika ninaga puupoiss Buratino, kellele Ferdinand Veike andis kuju ja hääle,» põhjendas kultuuriväärtuste amet oma ettepanekut.

Linnavolikogu SDE fraktsioon tegi ettepaneku anda Veikele tänavune Tallinna vapimärk ja sellega kaasnev aukodaniku nimetus, kuid volikogu otsustas anda vapimärgi volikogu esimehele Toomas Vitsutile.
 

MärksõnadFerdinand Veikepreemia
Samal teemal
1. september
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik