Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Audit: Tallinna abivajajaid koheldakse linnaositi erinevalt

A +A -Print
Madis Filippov

Tallinna linnavalitsuse siseauditi kohaselt ei taga linnas kehtiv sotsiaalhoolekande süsteem abivajajate võrdset kohtlemist linnaositi, teravaks probleemiks on ka sotsiaaltoetuste maksmiseks eraldatud rahasumma, mis ei ole piisav, vahendab ERR Uudised.

2011. aastal eraldati sotsiaalhoolekandeks kokku 23,9 miljonit eurot, millest 20,2 miljonit eurot eraldati sotsiaal- ja tervishoiuametile ning 3,7 miljonit eurot linnaosavalitsustele.

Auditis kirjutatakse, et linnaosade eelarvetesse planeeritud sotsiaalhoolekande raha jäi 2011. aastal sisuliselt 2007. aasta tasemele.

«Sissetulekust sõltuvate sotsiaaltoetuste maksmiseks eraldatud raha ei ole piisav ning linnaosade võimalused nende maksmiseks on erinevad. Mõnel linnaosal on võimalik maksta toetusi lähtudes piirmääradest, kuid suure abivajajate arvuga linnaosade toetused on piirmääradest oluliselt väiksemaid,» kirjutatakse auditis.

Ühtlasi märgitakse, et linnaosadele eraldatud raha sissetulekust sõltuvate sotsiaaltoetuste maksmiseks on pidevalt vähendatud, kuigi toimetulekuraskustes isikute arv kasvab oluliselt.

MärksõnadTallinntoetusedlinnavalitsus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik