Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Vaata Reporter.ee videot!

Vabaduse väljakul külvati otra

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Neljapäeva pärastlõunal istutasid Kadrioru Pargi töötajad kunstiprojekti käigus Kunstihoone ette otra.


Tegemist oli jätkuga Marje Taska installatsioonile «Pluralistlik kevadkülv.» Installatsioon koosnes paarisajast mullaga täidetud lillepotist, mis olid rivistatud kunstihoone aknalaudadele. Sealsamas olid ka odraseemned, mida näitusekülastajad võisid külvata lillepottidesse. Seemnekülvi juurde käis ka installatsiooni maagiline osa, kus iga külvaja soovis soovi, mida ta kirjutas pliiatsiga seinale.

«Soovisin oma tööga väljendada mõtet, kuidas meie, inimesed, suures plaanis kõik omavahel kokku kuulume (tahame me seda siis või ei taha) ja oleme osa sellest loodusest,» ütles Taska.

«Minu jaoks on tähtis, et installatsioonil oleks mitu dimensiooni, mida annaks üha uuesti avastada. Kunstihoone akendel võrsuv oder oli vaid üks installatsiooni dimensioon. Aknaklaasidel tõusev päike oli teine, millest koorus välja energia jäävuse seadus. Inimeste soovid, mis olid kirjutatud pliiatsiga seintele, oli veel omaette dimensioon,» selgitas kunstnik.

Nüüd istutati juba tärganud oder pottidest ümber Kunstihoone ette. Lisaks sellele said kõik soovijad ka ise panna odraseemned mulda Vabaduse väljakul olevates haljastuskonteinerites.
 

MärksõnadinstallatsioonMarje Taskaoder
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik