Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Kasparov: muutused autoritaarsetes režiimides on raskesti ennustatavad

Kasparov: male aitab iPadi põlvkonnaga kontakti saada

A +A -Print
Raul Sulbi

Praegu malehariduse edendamisega tegelev male suurmeister ja Vene opositsioonipoliitik Garri Kasparov leidis tänasel pressikonverentsil Tallinnas, et male võib aidata paremini uue, nn. iPadi põlvkonna noortega kontakti saada.

Varem Eestis 1973. ja 1981. aastal käinud Kasparov leidis, et lahkus tippspordist õigel ajal.

«Saavutasin palju rohkem, kui oskasin kunagi loota. Minu jaoks ei olnud peamiseks need saavutused, millest minu karjäär koosnes, vaid need muutused, mida minu mängitud mängud malesse tõid. Harrastan malemängu tänagi, aga inimene peab endale pidevalt uusi horisonte seadma,» rääkis Kasparov.

«Tegelen malehariduse edendamisega. Koolides on õpetajad juba vastamisi õpilastega, kes tulevad teistsugusest taustsüsteemist, see on selline n-ö. iPadi põlvkond ja nad võtavad kogu õppeprotsessi teistmoodi. Malet saaks ära kasutada väga positiivses võtmes, et selle põlvkonnaga kontakti saada,» uskus Kasparov.

Malelegend Garri Kasparov tutvustas täna Tallinna hotellis Nordic Hotel Forum rahvusvahelist projekti «Male koolis» ning andis simultaani 20 Eesti noormaletajale.

Kasparov: muutused autoritaarsetes režiimides on raskesti ennustatavad

Venemaa poliitikast ei saa Kasparovi hinnangul male-kategooriates rääkida. «Males pole tulemus kunagi teada, mängureeglid on aga paigas. Venemaal on tulemus alati teada, kuid reegleid muudetakse pidevalt.»

«Praegune Vladimir Putini valitsemine kujuneb Venemaale väga kulukaks. Selle efektiivsusest ei saa rääkida, see sõltub gaasist ja teistest loodusvaradest. Usun, et kuueaastasest Putini valitsemisperioodist meil rääkida ei tule, aga kuidas muutused riigis toimuvad, on praegu väga raske hinnata,» leidis Kasparov.

«Nägime ka Araabia maade pealt, et muutused autoritaarsetes režiimides toimuvad järsku ja ennustamatu stsenaariumi järgi,» meenutas ta.

Märksõnadaraabia kevadGarri KasparovharidussüsteemipadMaléVenemaaVladimir Putin
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik