Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Reformierakond ja IRL taotlevad homme Kõlvarti ametist vabastamist

A +A -Print
Oliver Kund

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna ja IRLi saadikud esitavad homsel istungil linnapea Edgar Savisaarele taotluse vabastada ametist abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes on Kapo aastaraamatu kohaselt tahtlikult takistanud osalisele eestikeelsele õppele üleminekut Tallinna koolides.

Avaldusele allakirjutanud märgivad, et kaitsepolitsei hinnangul on venekeelse hariduse säilitamine märk Venemaa kaasmaalaspoliitika järgimisest.

See sai Tallinnas alguse 2011. aastal, kui riigikogu valimiste eel võttis toonane Tallinna haridus- ja kultuurivaldkonda kureeriv abilinnapea Yana Toom vene koolide eestikeelsele õppele üleminekuvastase tegevuse enda kanda. Kui Yana Toom riigikogusse siirdus, siis võttis tegevuse üle uus abilinnapea Mihhail Kõlvart, märgivad volinikud.

«Mihhail Kõlvart jätkas oma eelkäija tööd, kuid lisas omalt poolt venekeelsete noorte koondamise ning on püüdnud igal võimalikul viisil välja näidata vastumeelsust eestikeelsele haridusele. Abilinnapea selline käitumine on kahetsusväärne, sest eesti keele ära õppimine annab vene noortele konkurentsieelise. See, kes väidab vastupidist ja skeemitab eesmärgiga «säästa» noori keelt õppimast, teeb neile noortele tegelikult karuteene,» kirjutatakse avalduses.

Reformierakonna ja IRLi saadikute sõnul on see, et abilinnapea tegevus ühtib väga täpselt Venemaa Föderatsiooni kaasmaalaspoliitikaga, Eestile võimalik tõsine julgeolekurisk.

«Tulenevalt eelnevast leiame, et Mihhail Kõlvart ei sobi töötama Eesti Vabariigi pealinna haridus- ja kultuurivaldkonna abilinnapea ametikohal ning ootame Teie poolt Tallinna Linnavolikogule ettepanekut vabastamaks Mihhail Kõlvart teenistuskohustustest,» märgivad saadikud Savisaarele saadetud avalduses.

MärksõnadirlKaitsepolitseiametkapo aastaraamatEesti Reformierakond
Samal teemal
Savisaar
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik