Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Kõlvart: oleksin pidanud ajalooõpikud kinkima kapo juhtidele

A +A -Print
Merike Teder

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart arvas, et tegi ajalooõpikuid Vene diplomaadile andes vea, sest oleks pidanud need kinkima hoopis kaitsepolitsei juhtkonnale.

«Kaitsepolitsei aastaraamat oli huvitav lugemine. Leidsin sealt huvitavaid pilte ja materjale ka enda kohta. Aga miks see peaks mulle olema õppetund? Sugugi mitte. Nädalaga pole mu jaoks midagi muutunud. Minu vaated pole muutunud,» rääkis Kõlvart Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

Üht asja Kõlvart siiski kahetses: «Võib-olla poleks ma pidanud laenutama õpikut Vene saatkonna esindajale. Oleksin pidanud selle kinkima kaitsepolitsei juhtkonnale. Nad leiaksid sealt palju paralleele, mis toimub praegu ja mis toimus 20 aastat tagasi.»

Kõlvart ütles, et on Vene saatkonna diplomaadi Juri Tsvetkoviga kohtunud ka pärast kaitsepolitsei aastaraamatus kajastatud korda, mil ta diplomaadile raamatud andis. See toimus mullu sügisel.

«Kui mina olen nii kahtlane või Tsvetkov on nii kahtlane, miks nad [kaitsepolitseinikud – toim] pole mind kutsunud välja ja öelnud, et mida te teete, see on kahtlane diplomaat. Aga seda pole olnud. Kui mul tekib vajadus, kohtun kindlasti temaga edaspidigi, nii kaua, kuni kapo mulle ei ütle, et seda teha ei tohi,» rääkis Kõlvart.

Tallinna linnavolikogu opositsioon on teatanud, et kavatseb abilinnapea Kõlvartile umbusaldust avaldada. Kõlvart ei osanud seda täna kommenteerida.

«Loomulikult Tallinna volikogu liikmed võivad seda teha, kui nad peavad seda vajalikuks. Kui ma näen umbusalduse juriidilist alust, saan seda rohkem kommenteerida. Kas ainult seetõttu, et tuli välja kapo aastaraamat, kas ma nägin halb piltidel välja?» ütles Kõlvart.

Möödunud nädalal ilmunud kaitsepolitsei aastaraamat tõi välja, et Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti aktiivses tegevuses venekeelsete gümnaasiumide säilimise nimel võib näha seoseid Venemaa kaasmaalaspoliitikaga. Eraldi toodi välja Kõlvarti avalikke ja varjatud kontakte Venemaa suursaatkonna diplomaadi Juri Tsvetkoviga, mida kapo hinnangul võib viimane kasutada abilinnapea mõjutamiseks ja suunamiseks.
 

MärksõnadabilinnapeaMIHHAIL KÕLVARTTallinn
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik