Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Väljaõpet hakatakse tegema kindlal Tallinna ristmikul!

Seadusemuudatus viis liiklusreguleerijad taas koolipinki

A +A -Print
Oliver Kund

Eelmise aasta juulis jõustunud Liiklusseadus pani ASi Ühisteenused liiklusreguleerijad taas koolipinki, et õppida selgeks rida uusi nõudeid ja kohustusi.

Muu hulgas näeb mullu juulis jõustunud Liiklusseadus ette, et liiklusreguleerija peab omama Maanteeameti tunnistust.

Selle saamiseks peab iga liikluse reguleerimisega seotud isik läbima koolituse. Praktiline õpe toimub reaalsetes liiklustingimustes - lektori vahetul juhendamisel ja teeomaniku loal.

«Liiklusreguleerijal peavad silmad ka kuklas olema – adekvaatse liikluspildi saamiseks peab vaatama 360 kraadi enda ümber ning arvestama pidevalt muutuvate oludega: autode kiirus ja arvukus, jalakäijate «sõelumine». Pahatihti just jalakäijad on need, kes eiravad liiklusreguleerija märguandeid, ning seavad oma elud ohtu, püüdes ületada teed reguleerija märku ootavate autode vahelt,» selgitas AS Ühisteenused parkimiskorralduse spetsialist Martin Tubalkain.

Reguleerijate koolitamiseks on AS Ühisteenused tellinud liiklusskeemi ning kooskõlastanud selle Tallinna Transpordiametiga. Praktilise väljaõppe ristmikuks on valitud Ehitajate tee ja Vilde tee ristmik.
Koolituse viivad läbi nii Maanteeameti poolt koolitajana tunnustatud AS G4S Eesti koolituskeskuse spetsialistid, kui ka õppejõud mujalt. Kevadkuudel läbivad koolituse ligi 100 liiklusreguleerijat.

Parkimiskorraldaja AS Ühisteenused alustas tegevust 2007. aastal, tänaseks korraldab ettevõte parkimist viies Eesti omavalitsuses, hallatavate parkimiskohtade arv ületab 15 000.
 

Märksõnadas ühisteenused
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik