Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Reinsalu: Kõlvarti tegevus on osa suuremast murettekitavast plaanist

A +A -Print
Teelemari Loonet

IRLi esimees Urmas Reinsalu leiab, et Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti tegevus, mille tulemuseks on tema sattumine kapo aastaraamatusse, on murettekitav.

«Kõlvart on selgelt Savisaare käsualune ja see, et kaitsepolitseiameti hinnangul teda mõjutatakse Vene saatkonnast, on osa suuremast plaanist. Ja see teeb kindlasti muret,» rääkis Reinsalu.

«Savisaare poliitiline huvi säilitada Tallinna linnas võimu on paljuski rajatud justnimelt erinevate rahvusrühmade konfliktile ja see tähendab seda, et tema huvides on enne järgmisi kohalikke valimisi konfliktid ja nende pinnalt võrsuv poliitiline vene kogukonna toetus talle Tallinna valimistel. Ja see kahtlemata on hästi tõsine julgeolekurisk,» leidis Reinsalu.

«See olukord, kus Savisaar on täna asetatud poliitilisse isolatsiooni teiste erakondade poolt üleriigilisel tasemel, sunnib teda võimu säilitamiseks Tallinnas astuma meeleheitlikke samme ja see muudab ta kahtlemata ettearvamatuks ja väga võimalikele pöördelistele konfliktidele või nende initsieerimisele avatuks,» hoiatas IRLi juht.

Kaitsepolitsei aastaraamatus märgiti, et Kõlvarti tegevus venekeelse koolihariduse kaitsmisel käib ühte jalga Venemaa kaasmaalaste poliitikaga, samuti viidati tema tihedatele kontaktidele Venemaa Tallinna saatkonna diplomaadi Juri Tsvetkoviga.

MärksõnadEdgar SavisaarKaitsepolitseiametMIHHAIL KÕLVARTUrmas Reinsalu
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik