Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Savisaar tutvustas Helsingis Tallinna tasuta ühistranspordi kava

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Täna kohtus Tallinna linnapea Edgar Savisaar oma Soome visiidi käigus Helsingi linnapea Jussi Pajuneniga.


Linnapead tegid kokkuvõtteid senistest koostööprojektidest ja kavandasid edasisi tegevusi, teatas Raepress.

Põhjalikumalt käsitleti linnade ühistransporti. Savisaar tutvustas tänavu septembris Tallinna ühistranspordis käivituvat uut kontaktivaba kaardisüsteemi, mis on planeeritud nii, et selles saaks kasutada Helsingi, Riia ja Peterburgi kontaktivabasid transpordikaarte.

Ühtlasi tutvustas Savisaar tulevast aastast kehtima hakkavat tasuta ühistranspordi kava. «Usun, et meie kogemus pakub kindlasti huvi ka Helsingile,» tõdes Savisaar. «Sügisel toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents tasuta ühistransporti praktiseerivatele ja sellest huvitatud linnadele ja kindlasti on Helsingi sinna oodatud.»

Teiste teemade seas peatuti ka linnatelevisioonil ning kahe linna ametite vahelisel koostööl ja selle tõhustamisel. Kohtumise lõppedes esitas Edgar Savisaar kutse Helsingi linnapeale Jussi Pajunenile Tallinna külastamiseks.

Kuna Budapesti linnapea Istvan Tarlos on lubanud tulla Tallinnasse vastuvisiidile tänavu augustis Birgitta festivali ajal, siis on ettepanek kutsuda samaks ajaks Tallinnasse ka Helsingi linnapea, et taaselustada soiku vajunud kolmepoolne koostöö soome-ugri linnade vahel, et arutada linnadele ühiseid probleeme ja väljakutseid ning nautida Tallinna kultuurisuve suursündmust.
 

Märksõnadjussi pajunenEdgar Savisaarhelsingi
Samal teemal
Savisaar
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik