Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Küttis: seaduslikku tegevust me keelama ei hakka

A +A -Print
Oliver Kund

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Kalle Küttise sõnul tulid Tallinna kavad vene õppekeele säilitamiseks ministeeriumile üllatusena, ent seaduspärastele meetoditele takistusi tegema ei hakata.
 

«Lisaõppekavade loomisest ei ole meiega räägitud poolt sõnagi. Meil ei ole ka sellist plaani, et me ei peaks Tallinna loodavale erakoolile andma koolitusluba. Eesti on õigusriik, kui nad korraliku taotluse esitavad ja seadus lubab erakoole luua, siis nad selle loa ka saavad,» kinnitas Küttis.

Samas ei ole ministeeriumil praegu head lahendust selleks, et eestikeelsest gümnaasiumiharidusest kõrvalehoidjaid korrale kutsuda. «Loomulikult on see trikitamine, aga kui erakooliseadus seda lubab, siis ei ole midagi teha. Praegu ei ole ka soliidne minna kibekiiresti seda seadust muutma.»

Küttise isiklik arvamus on, et erakooli loomine on vale. «Õpetada Eesti riigi ja maksumaksja raha eest keeles, mis ei ole riigikeel - seda ma õpetaja ja kodanikuna õigeks ei pea.»

Asekantsler meenutas, et riigi raha eest erakoolis õpetajate pidamise võimalus kirjutati seadusesse alles mullu ja seda valitsuse ettepanekul. «Seda soovisid need, kes nägid erakooli kui üht ettvõtluse vormi. Poliitiliselt on see eraettevõtja aitamine, aga teisest küljest on see pannud riigi raskustesse täitmast oma ideoloogilist funktsiooni.»
 

Märksõnad:erakoolKalle Küttisvene koolvene lütseumvene õppekeel
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik