Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Küttis: seaduslikku tegevust me keelama ei hakka

A +A -Print
Oliver Kund

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Kalle Küttise sõnul tulid Tallinna kavad vene õppekeele säilitamiseks ministeeriumile üllatusena, ent seaduspärastele meetoditele takistusi tegema ei hakata.
 

«Lisaõppekavade loomisest ei ole meiega räägitud poolt sõnagi. Meil ei ole ka sellist plaani, et me ei peaks Tallinna loodavale erakoolile andma koolitusluba. Eesti on õigusriik, kui nad korraliku taotluse esitavad ja seadus lubab erakoole luua, siis nad selle loa ka saavad,» kinnitas Küttis.

Samas ei ole ministeeriumil praegu head lahendust selleks, et eestikeelsest gümnaasiumiharidusest kõrvalehoidjaid korrale kutsuda. «Loomulikult on see trikitamine, aga kui erakooliseadus seda lubab, siis ei ole midagi teha. Praegu ei ole ka soliidne minna kibekiiresti seda seadust muutma.»

Küttise isiklik arvamus on, et erakooli loomine on vale. «Õpetada Eesti riigi ja maksumaksja raha eest keeles, mis ei ole riigikeel - seda ma õpetaja ja kodanikuna õigeks ei pea.»

Asekantsler meenutas, et riigi raha eest erakoolis õpetajate pidamise võimalus kirjutati seadusesse alles mullu ja seda valitsuse ettepanekul. «Seda soovisid need, kes nägid erakooli kui üht ettvõtluse vormi. Poliitiliselt on see eraettevõtja aitamine, aga teisest küljest on see pannud riigi raskustesse täitmast oma ideoloogilist funktsiooni.»
 

MärksõnaderakoolKalle Küttisvene koolvene lütseumvene õppekeel
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik