Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

EKA kuratoorium: riik peaks Archimedese toetusraha ise tagasi maksma

A +A -Print
Oliver Kund

Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi hinnangul peaks sihtasutuse Archimedes ettemaksuna eraldatud 2,25 miljoni euro suuruse toetusraha tagasi maksma riik, kuna EKA kasutas raha valitsuse ja ministeeriumi otsustele tuginedes.

Kuratoorium leidis seetõttu, et Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone rahastamisotsuse langetanud Vabariigi Valitsus peaks ise kompenseerima SA Archimedes esmase investeeringu Eesti Kunstiakadeemia uude õppehoonesse.

Archimedese toetuse saamata jäämisel soovitab kuratoorium Eesti Kunstiakadeemia juhtkonnal mitte rutata uue õppehoone rajamisega ning kaaluda ka teisi alternatiive, vaadates ka uuesti läbi ruumide vajaduse ning -funktsiooni.

Eesti Kunstiakadeemia juhtkond on esitanud kuratooriumile aruande Eesti Kunstiakadeemia finantsseisundi kohta. Selle põhjal ei kahtle kuratoorium, et ülikool on jätkusuutlik juhul, kui uut õppehoonet ei rajata omavahenditest.

Kuratoorium tegi Haridus- ja Teadusministeeriumile ettepaneku, et EKA uue õppehoone rajamine oleks järgmisel, ehk 2014.-2020. aastani kestval struktuurvahendite perioodil ministeeriumi ja valitsuse prioriteet.

Samuti pidas kuratoorium oluliseks, et Archimedese 12 miljoni euro suurune toetus, mida ei kasutata Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone rajamiseks, suunataks kunsti- ja kultuurihariduse edendamiseks.

Sihtasutus Archimedes otsustas tänavu jaanuaris loobuda EKA uue õppehoone rahastamisest 12 miljoni euroga. See tähendab, et EKA peab sihtasutusele tagasi maksma ka ettemaksuna saadud 2,25 miljoni euro suuruse rahaeraldise.

Archimedes tühistas EKA rahastamisotsuse 11. jaanuaril, sest sihtasutuse Archimedes kaudu Euroopa Liidult uue maja ehitamise tarbeks 12 miljoni euro saamiseks oleks EKA pidanud saama linnaplaneerimise ametist möödunud aasta 4. detsembriks uue hoone ehitusloa. See jäi aga saamata krundi naabrite vastuseisu tõttu.
 

Märksõnadekakunstiakadeemiakuratooriumarchimedes
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik