Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Linnavolinik Üprus tahab ajalehe Pealinn sulgemist

A +A -Print
Raul Sulbi

Tallinna linnavolinik Avo Üprus (IRL) andis neljapäevasel volikogu istungil menetlusse eelnõu ajalehe Pealinn sulgemiseks, mis võrdles 27. veebruari väljaandes Anders Breivikut ja Eesti parempoolset poliitikat.

«Ma pean ütlema, et ma pean seda ohtlikuks, ebamoraalseks, ajakirjanduseetikat ja head tava rikkuvaks. Norra massimõrvad omaks võtnud Breivikut süüdistatakse 77 inimese tapmises läinud aasta juulis. Ma ei leia, et mina, parempoolse poliitikuna oleksin nende mõrvadega seotud. Artiklis öeldakse, et paremäärmuslased mängivad oskuslikult rahva hirmudega. Mis puutub see Tallinnasse?» küsis Üprus.

«Samamoodi on liiast mõte koalitsiooniparteide ja opositsioonierakondade vahelisest relvastatud arveteklaarimisest. Ajaleht Pealinn manipuleerib lugejatega, kutsudes neid samastama parempoolset poliitikat ja massimõrvu. Meenutades näiteks Kaitseministeeriumis toimunut, leidub relvastatud hulle ka Eestis - pole vaja neile uusi mõtteid anda.»

«Jättes kõrvale tõsiasja, et lool on probleeme nii eetika, põhjendusteta väidete esitamise ja vastaspoolele sõna andmisega, vaadakem asju tervemõistuslikult. Üks asi on õhutada inimesi meeleavaldustele ja streikidele. Teine asi on vägivalla ja päevapoliitika segamine. IRL seisab põhiseaduslike väärtuste eest ning mõistab hukka nii parem- kui vasakäärmuslased,» sõnas linnavolinik.

Märksõnadajaleht pealinnAvo Üprusirltallinna linnavolikoguanders breivik
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik