Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Vaata videot!

ERR: EKA finantsjuhi kinnitusel pole akadeemia maksejõuetu

A +A -Print
Teelemari Loonet

Haridusminister Jaak Aaviksoo teatas riigikogu infotunnis, et kunstiakadeemia maksevõime ja jätkusuutlikkus on kahtluse all, EKA finants- ja haldusjuht Andri Simo aga kinnitab, et see pole nii.

Nädala lõpul selguvad sõltumatu auditi tulemused, kuid ministri sõnul on esialgsete dokumentide põhjal tekkinud kahtlus, et aastatel 2007-2012 on tehtud olulisi kinnisvaratehinguid või sõlmitud lepinguid, mis on ületanud kunstiakadeemia nõukogu kinnitatud eelarvega ette nähtud vahendite mahtu, vahendab ERR Uudised.

«Eesti kunstiakadeemia on teinud neid tegevusi tulenevalt vabariigi valitsuse 2008. aasta otsusest rahastada kunstiakadeemia uue õppehoone ehitust,» ütles Simo ja lisas, et vastavad eelarved on kinnitatud ja EKA majandusaruanded on auditeeritud.

«Eesti kunstiakadeemia ei ole maksevõimetu,» rõhutas Simo, kuid möönis, et nagu igal ülikoolil praegu, on ka EKA eelarve pingeline ning seda võib mõjutada sihtasutuse Archimedes otsus nõuda tagasi kõrgkoolile uue õppehoone ehitamiseks antud Euroopa Liidu raha.

Märksõnadandri simoekarahastamineõppehooneJaak Aaviksoo
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik