Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:
Vaata videot!

ERR: EKA finantsjuhi kinnitusel pole akadeemia maksejõuetu

A +A -Print
Teelemari Loonet

Haridusminister Jaak Aaviksoo teatas riigikogu infotunnis, et kunstiakadeemia maksevõime ja jätkusuutlikkus on kahtluse all, EKA finants- ja haldusjuht Andri Simo aga kinnitab, et see pole nii.

Nädala lõpul selguvad sõltumatu auditi tulemused, kuid ministri sõnul on esialgsete dokumentide põhjal tekkinud kahtlus, et aastatel 2007-2012 on tehtud olulisi kinnisvaratehinguid või sõlmitud lepinguid, mis on ületanud kunstiakadeemia nõukogu kinnitatud eelarvega ette nähtud vahendite mahtu, vahendab ERR Uudised.

«Eesti kunstiakadeemia on teinud neid tegevusi tulenevalt vabariigi valitsuse 2008. aasta otsusest rahastada kunstiakadeemia uue õppehoone ehitust,» ütles Simo ja lisas, et vastavad eelarved on kinnitatud ja EKA majandusaruanded on auditeeritud.

«Eesti kunstiakadeemia ei ole maksevõimetu,» rõhutas Simo, kuid möönis, et nagu igal ülikoolil praegu, on ka EKA eelarve pingeline ning seda võib mõjutada sihtasutuse Archimedes otsus nõuda tagasi kõrgkoolile uue õppehoone ehitamiseks antud Euroopa Liidu raha.

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Sponsoreeritud artiklid
SHOPPING
LINNAPEA SAAB MUUSIKALI
TULIPUNKT
Üritused Tallinnas
25. oktoober
L
Piletimäng
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
25. oktoober
L
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
Uudised
Liiklus
Vaba aeg
Trenn
Söögikoht
Shopping
Galeriid
POSTIMEES.ee