Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Kaks Harjumaa järve arvatakse avalike veekogude seast välja

A +A -Print
Hanneli Rudi

Avalike veekogude seast on kavas välja arvata kaks järve, mis asuvad kaitseväe harjutusväljakul.

«Rätsepa järv ja osa Klooga järvest on vaja arvata avalike veekogude nimekirjast välja, kuna mõlemad veekogud asuvad kaitseväe harjutusväljal: Rätsepa järv asub Männiku harjutusväljal ning Klooga järv osaliselt Klooga harjutusväljal,» selgitas kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet.

Ta lisas, et ligipääs nendele veekogudele on piiratud vaid siis, kui harjutusväljadel toimuvad õppused ja laskmised – Klooga harjutusväljal kuni 190 päeval aastal ning Männikul kuni 270 päeval aastas. «Õppustevälisel ajal on kõik harjutusväljad kui ka seal asuvad veekogud avalikkusele endiselt avatud,» kinnitas Kuimet. Juba praegu on õppuste ajal juurdepääs neile järvedele piiratud.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialist Margus Korsjukovi sõnul ei tähenda järvede välja arvamine avalike veekogude seast seda, et nende kallastele tuleb panna vastavad sildid. «See sõltub ala omanikust, ta võib sildi panna, aga otsest kohustust ei ole,» selgitas ametnik.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnul on nii Männiku kui ka Klooga harjutusvälja territoorium juba täna ära tähistatud. Harjutusväljade piiridel ja ümberkaudsetes asulates asuvad teavitustahvlid infoga selle kohta, mis ajal õppused toimuvad. Samuti on see info leitav Kaitseväe harjutusväljade veebilehel.

Ministeeriumi teatel olid need järved seni avalike veekogude nimekirjas, kuna vastavat nimekirja ei ole pärast harjutusväljade ametlikku asutamist 2008. aastal uuendatud.
 

Märksõnadkaitsevägiharjutusväljakkeskkonnaministeerium
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik