Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Reformierakond: Keskerakond on ühistranspordi kvartalikaardi taastamise vastu

A +A -Print

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Helge Hallika tegi ettepaneku taastada Tallinna ühistranspordi piletisüsteemis kvartalikaart endiste hindadega ning lisada sooduskaart mittetallinlastele, Keskerakond seda ettepanekut aga ei toetanud.

«90 päeva kaart ehk kvartalikaart oli Tallinna ühistranspordis äärmiselt populaarne, kasutasin seda aktiivselt ka ise,» ütles Hallika. «Kvartalikaart, mille hind oleks soodsam, kui korraga kolme 30 päeva kaardi soetamine, tooks Tallinna bussidesse, trollidesse ja trammidesse palju inimesi nii juurde kui ka tagasi. Kui minu ettepaneku kohaselt oleks 90 päeva täiskaardi hind 42,18 eurot, nagu eelmisel aastal enne ärakaotamist, siis täna maksab kolm 30 päeva kaarti kokku 55,5 eurot.»

Hallika sõnul võiks samuti taastada ka 90 päeva sooduskaardi mittetallinlastele. «Ei ole ühtki põhjust, miks ei võiks Tallinna õppima tulnud tudengitel olla õigust sooduskaardile. Omavalitsuse maksutulude seisukohalt on arusaadav poliitika, kus sissekirjutuse puhul on kaardi hind soodsam, kui mittetallinlasel, ent see ei selgita ebavõrdset kohtlemist sooduskaardi olemasolu osas,» märkis ta.

Tallinna linnavolikogu 23. veebruari istungil hääletas Helge Hallika ettepaneku poolt 17 ja vastu 36 volinikku. Vastu hääletasid ainult Keskerakonna fraktsiooni liikmed.
 

Märksõnad:Eesti ReformierakondEesti Keskerakond
DOCPOINT TALLINN
Sponsoreeritud artiklid
HULL PÄEV LIIKLUSES
LINNA RAHA
Üritused Tallinnas
Üleskutse
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik