Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
Avaldatud:

Tallinna lauluväljakul avati lumelinn

A +A -Print
Merike Teder

Tallinnas avati täna valdavalt professionaalsete kunstnike käe all valminud lumelinn, mille kavandi autoriks ja peakunstnikuks on skulptor Elo Liiv. Vabariigi sünnipäeva hõnguline lumepark on inspireeritud Põhjamaisest mütoloogiast ja pärimuskultuurist.

Erinevalt eelnevatel aastatel Shnelli tiigi ääres gümnaasiumiõpilaste abiga ehitatud lumelinnadest, avanes lauluväljakul vaatajatele suur lumeskulptuuride ansambel, millesse on põimitud ka laste jaoks loodud liuge, koopaid, ronimisi ja uhke suur lumeloss.

Lumelinna rajamisel osalesid kunstnikest veel Ekke Väli, Leena Kuutma, Reino Altrov, Eneken Maripuu, Liis Dvorjanski ja Põvvat Kama. Neid assisteerisid Valgusfestivali lumeinsenerid ja Jäneda iglumeistrid.

Lumelinnu ehitatakse Tallinnas juba üle 40 aasta. Pärast mõningast pausi 90ndatel on viimased kümmekond aastat lumelinn kerkinud Shnelli tiigi äärde Toomparki.

Lumelinna avaüritus ühildati vabariigi aastapäeva pidustustega perepäevana. Avaüritusel astusid üles Eesti Raadio laste laulustuudio, Kaitseliidu Tallinna maleva orkester ja Getter Jaani. Pakuti tasuta teed, saiakesi ning suppi.

Lumelinn jääb rahvale avatuks, kuni ilm seda soosib. Korraldajad paluvad külastajatel tähelepanelikult järgida ohutusreegleid. Lumekujud, mis ei ole mõeldud lastele ronimiseks, on vastavalt märgistatud ja piirdega eraldatud. Koobaste ja võlvide kohal ronimine on ohtlik ega pruugi hästi lõppeda, seda eriti sulailma puhul.

Märksõnad:lauluväljaklumelinnperepäev
Sponsoreeritud artiklid
HULL PÄEV LIIKLUSES
LINNA RAHA
ELU LÄBI KAAMERASILMA
Üritused Tallinnas
Päeva nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik