Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Vene Muuseum tuleb Pikale tänavale

A +A -Print
Merike Teder

Tallinna volikogu otsustas aastaid Kadriorgu kavandatud Vene muuseumile anda ruumid Pikale tänavale.

Sihtasutusel Tallinna Vene Muuseum on värske otsuse kohaselt õigus 15 aasta jooksul tasuta kasutada kultuurikeskuse ja muuseumi avamiseks äriruume aadressil Pikk tn 29a.

Muuseumi jaoks varem kavandatud ruumid Kadriorus Koidula 23 on väga halvas seisukorras, need tahab linn rekonstrueerida, et avada seal uue lasteaia.

Äriruumid Pikk tn 29a seisavad suuremas osas tühjana, tulutult on neid mitu korda üritatud enampakkumise teel kasutusse anda. Kuna enne rekonstrueerimist ei ole võimalik hoonet muuseumina kasutada, siis antakse see tasuta sihtasutuse kasutusse.

Et hoone asub vanalinna muinsuskaitse alal, siis kehtivad sellele vastavad kohustused ja kitsendused. Pärast kasutuslepingu lõppemist ei hüvita linn ruumide parendamiseks tehtud kulutusi.

SA Tallinna Vene Muuseum asutati linnavolikogu otsusega 26. augustil 2010. Sihtasutus uurib ja tutvustab vene kultuuri Eestis

Pika tänava hoone I ja II korrusel plaanitakse avada püsiekspositsioon, samuti korraldada näitusi ja haridusprogramme. Kolmandale ja katusekorrusele kavandatakse hoidla ja sihtasutuse büroo.
 

Märksõnadvene muuseum
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik