Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Nõmme tõrjub autoteed läbi Harku raba

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Tallinn plaanib taas autoteed läbi Harku raba ja metsa. | FOTO: Peeter Langovits

Nõmme linnaosa valitsus ei kooskõlastanud Pääsküla möödasõidutee eskiislahendust, mille kohaselt tuleks möödasõidutee läbi Harku raba.

Sellise lahendusega aga Nõmme linnaosa valitsus ja piirkonna elanikud nõus ei ole, teatas linnaosa valitsus.

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul ei kooskõlastatud eskiislahendusega määratud Tähetorni tänava ja Tabasalu-Juuliku maantee ühendustee ehk Pääsküla möödasõidutee teetrassi, kuna puudub põhjalik analüüs projekteeritava tee vajalikkuse kohta. Samuti puuduvad teetrassi valiku põhjendused.

«Harku rabateed on populaarsed tervisesportlaste seas, raba on elu-ja kasvukohaks paljudele loomadele ja taimedele,» märkis Vakra. «Linnaosavalitsus peab otstarbekamaks lähiümbruse liiklusprobleemide lahendamist olemasolevate tänavate rekonstrueerimise ja kaasajastamise teel. Läbi Harku raba teed ei tule.»

Idee rajada tee läbi Harku raba on juba aastaid vana. Kuigi 2005. aastal otsustas linnavõim, et teed sinna ei tule, muudeti hiljem oma seisukohta ning tee rajamine võeti uuesti kaalumisele.

ARHIIV! Via Baltica ei hakka läbi Harku metsa jooksma

Linn tahab taas läbi metsade teid ehitada

Tagasi üles