Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Kopli liinidele kavandatakse üle 700 uue korteri

A +A -Print
Tallinna linnavalitsus esitab linnavolikogule eelnõu Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kehtestamiseks, mille järgi kujundatakse piirkond miljööväärtuslikuks 728 korteriga hoonestusalaks.

«Oleme väga suure ja keerulise tööga lõpule jõudnud ning saame hakata pärast detailplaneeringu kehtestamist otsima arendajat, kes selle suure ja väärtusliku ala välja arendaks,» ütles abilinnapea Taavi Aas.

Detailplaneeringu kohaselt kujundatakse see 23,13 hektari suurune maa-ala korterelamualaks. Kultuuriväärtuste ameti ettepanekul määratakse see miljööväärtuslikuks hoonestusalaks.

Planeeritavale alale on kavandatud kokku 728 korterit. Alale on kavandatud ka eakate keskus, lasteaed, kohvik, haljasalad ning äri-, teenindus- ja bürooruume.

Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu koostas RAAM Arhitektid OÜ.

Aasa sõnul seab detailplaneering ala korrastajale väga selged ja täpsed mängureeglid, mis tagavad kõige väärtusliku säilimise. «Planeeringualal asuvad arhitektuurimälestise staatuses ning miljööväärtuslikud hooned tuleb säilitada ja renoveerida, säilitatakse ka kõik piirkonna vanad munakivisillutisega tänavad,» ütles Aas.

Lammutatavate või lammutatud hoonete asemele uute projekteerimisel ja ehitamisel arvestatakse piirkonna hoonestuse ajaloolist struktuuri ja välimust. «Kahjuks on paljud arhitektuuriväärtuslikud hooned praeguseks juba hävinud,» nentis Põhja-Tallinna vanem Enno Tamm.

Märksõnadkopli liiniddetailplaneeringTaavi Aas
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik