Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Õismäe räämas turu asemele kerkib kaubanduskeskus

A +A -Print

Haabersti linnaosavanema Marek Jürgensoni sõnul on lähiajal Õismäele kerkimas uus kaubanduskeskus, mis asendab tänase räämas turu ja kitsa kauplusehoone nüüdisaegse ning ruumika Kullerkupu Maximaga.

«Õismäe tee 46 kinnistul asuva Maxima kaupluse juurdeehituse ja rekonstrueerimise projekt näeb ette krundile praeguse eklektilise ja amortiseerunud hoonestuse asemele tervikliku ja kaasaegse hoone,» märkis Jürgenson. «Hoone sisemine pilt muutub avaramaks, lisanduvad kala-, kondiitri- ja lihaletid. Puuvilja valik muutub tuntavalt. Tulevikus on riiulite vahel piisavalt ruumi ka käruga liikumiseks.»

Linnaosavalitsuses toimunud eskiisprojekti tutvustus pälvis ümberkaudsete korteriühistute ja äripindade omanike heakskiidu. Jürgenson ütles, et uue kauplusehoone kerkimine muudab paremaks elukeskkonda ja annab täiendavaid võimalusi linnaosa elanike teenindamiseks.

Hoone arhitektuurse lahendusega on taotletud rajatise vastavust otstarbele ja keskkonda sobivust. Kuni 500 ruutmeetri suuruse ehitisaluse pinnaga juurdeehitus projekteeritakse hoonetevahelisele alale. Kauplusehoone kõrgust ei muudeta, turuhoone lahendatakse kauplusega ühtse kontseptsiooni järgi.

Hoone tagumisele küljele nähakse väikeses mahus ette ka teine korrus, kuhu saab paigutada tehnilised ja abiruumid. Hoone kõrgus maapinnast on valdavalt 4,5 meetrit, teise korruse mahus 7,5 meetrit.

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Sponsoreeritud artiklid
SHOPPING
LINNAPEA SAAB MUUSIKALI
TULIPUNKT
Üritused Tallinnas
27. oktoober
E
Piletimäng
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
27. oktoober
E
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
Uudised
Liiklus
Vaba aeg
Trenn
Söögikoht
Shopping
Galeriid
POSTIMEES.ee