Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Viimsi vald pakub EKA hoone ehitamiseks mereäärset maad

A +A -Print

Viimsi vallavanem Haldo Oravas saatis Eesti Kunstiakadeemia (EKA) rektorile Signe Kivile kirja, milles pakub akadeemia uue maja ehitamiseks mereäärset maad Haabneeme alevikus.

«Pakkusime rektorile niisugust õlekõrt, sest meil on siin Viimsis üks vallale kuuluv maatükk, kuhu kunagi tahtsime kontserdimaja ehitada,» selgitas Oravas. «Kui akadeemia ei leia muud varianti, siis võiks ju uue hoone sinna kavandada.»

Kõne all olev maa asub Miidurannas, kus mere ääres on üks kõrgem koht. Vallal on kavas kuulutada välja arhitektuurikonkurss, et kavandada sinna äripindu ja büroosid, kaugemas tulevikus võiks samas asuda ka vallamaja. Oravase sõnul ei ole koht kunstiakadeemiale sugugi halb, sest ei asu kesklinnast liiga kaugel.

Vallavanema sõnul on tegu väärtusliku maatükiga, kust avaneb ilus vaade Tallinna lahele. Haabneeme alevikku ja lähiala puudutavas üldplaneeringu eskiislahenduses on ette nähtud Nõukogude ajast pärit tööstusliku ning armee käsutuses olnud ala muutmine mitmeotstarbeliseks äri-, sotsiaal- ja elamumaaks.

Kõnealuse ala vahetusse lähedusse, Bastioni kinnistule on kavandatud Viimsi keskkooli ja Eesti rahvusvahelise kooli uus õppehoone. Arhitektuurikonkurss on lõppenud ja praegu koostatakse detailplaneeringut.

MärksõnadViimsiekaHaabneeme
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik