Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Avaldatud:

Tallinna raeplatsi jõulupuul süüdati esimene advendiküünal

A +A -Print
Raul Sulbi

Täna, esimesel advendil süütasid Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Tallinna praost Jaan Tammsalu Raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla.

Küünla süütamise tseremoonial soovis linnapea kõigile kaaslinlastele optimismi ja toimekust iseenda, oma lähedaste ja meie linna hüvanguks, vahendas Raepress.

«Advendiaeg on meile kõigile ootuse ja lootuse aeg. Järgimist vääriva kristliku traditsiooni järgi on advendiaeg ühtlasi määratud vaimseks enesepuhastuseks. On aeg järele mõelda iseenda tegude ja tegematajätmiste üle, teha kokkuvõtteid peatselt lõpule jõudvast aastast. Võime head meelt tunda, et meie kodulinn on mitmes vallas hästi edenenud, meie iive on positiivne, meie elanike arv on kasvanud, meie linna menukus on Euroopa kultuuripealinnaks oleku ajal kasvanud. Tublide ja tarmukate tallinlaste töötahe ja armastus meie linna vastu on tagatiseks, et Tallinnal läheb järjest paremini,» ütles linnapea.

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise üritusel Raekoja platsil  laulsid Tallinna praostkonna Jaani, Kaarli, Püha Vaimu, Peeteli, Toomkoguduse, Nõmme Rahu, Viimsi ja Saksa koguduste koorid. Kõik soovijad said viia äsja süüdatud leegilt küünlatule ka oma koju jõulusoojust looma.

Peale esimese advendiküünla süütamist lülitati sisse kuuse valgustus, mis tänavu koosneb 80 LED lambiketist 9600 tulukesega ning 15 komplektist lumepallvalgustitest kokku 300 valguspunktiga. Kuuse latva kaunistab kolme valgusketiga ladvatäht.

Ajalooürikute andmetel panid Mustpeade vennaskonna liikmed  paastu ajal 1441 Raekoja platsile püsti puu, mille nad kaunistasid roosidega. Teadaolevalt peaks see olema Euroopa vanim märge jõulupuust.

Märksõnadadvendiküünalesimene adventjõuludjõulukuuskRaekoja platsTallinn
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik