Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Monica Rand: kaassõitjad võivad menetluses tunnistajaks olla

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Kui keegi leiab, et mupo piletikontroll kohtleb mõnda ühissõiduki kasutajat ebaõiglaselt, on kaassõitjal alati võimalus osaleda menetlusprotsessis tunnistajana.


Nii ütles Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja Monica Rand kommentaariks tänases Postimehes avaldatud loole. Leht kirjeldas, kuidas rahvast täis bussi sisenenud naisel oli pilet käes, kuid ta ei jõudnud eesukse juures asuva kompostrini trügida. Enne sisenes piletikontroll ning teiste sõitjate kinnitustest hoolimata tembeldati naine bussijäneseks.

«Juhul kui kaasreisijad leiavad, et ametnik teeb kaassõitjale liiga, on kaasreisijatel õigus osaleda menetlusprotsessis tunnistajatena. Anonüümsena on alati kõik nõus kõike kinnitama ja kommenteerima, siin võib tuua näiteks veebikeskkondade kommentaarid. Teine küsimus on teha seda avalikult oma nime alt ja võtta vastutus, et räägitakse tõtt,» ütles Rand Postimehele.

Ta nentis samas, et igal ametnikul peaks olema oskus analüüsida iga olukorda eraldi ning langetada bussireisija suhtes õige otsus. Olukorda tahab mupo parandada nii oma töötajate jälgimise kui koolitamisega.

«Meie piletikontrolli bussidesse paigaldatakse kaamerad, mille järgi saame kontrollida oma ametnike tööd ja viisakusreeglitest kinnipidamist. Samuti oleme järgmise aasta koolituskava silmas pidades sinna planeerinud erinevaid konfliktisituatsiooni lahendamise koolitusi ja suhtlemis- ning käitumisoskust parandavaid koolitusi,» lausus mupo juht.
 

MärksõnadpiletikontrollMunitsipaalpolitseitunnistajaMONICA RAND
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik