Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Lilia Krõsina: jääda viisakaks

A +A -Print

Läinud nädalal olin tunnistajaks mupo haarangule. Buss peeti kinni, nagu kombeks, kahe bussipeatuse vahel. Kes ei tea – ühistranspordis asuvad kompostrid esimese-teise ukse juures. Seega, kui satute väga täistopitud bussi või sisenete trolli-bussi-trammi viimasest uksest, pole üldse kindel, et isegi see, kes sugugi ei taha jänest sõita, kompostrini jõuab.Nii võetigi kinni üks naisterahvas, kellel oli pilet käes. Ehkki reeglina on nii, et rahvas ei viitsi konfliktidesse sekkuda, olgu see jaurav joodik bussis või reisijaid tülitav noortekamp, oli ebaõiglus vist nii karjuv, et kaasreisijad hakkasid jäneseks tembeldatud naist kaitsma. Nad selgitasid, et ta ei ole tõesti jõudnud piletit komposteerida seepärast, et alles tuli bussi peale.

Kuid mupolane oli halastamatu. Veel enam, vestlus toimus kõrgendatud toonis ning detsibelle kruvis üles just mupo töötaja. Reisijate repliikidele vastas ta aina kõvema häälega ja aina ebaviisakamalt. Isegi n-ö päris jänese puhul olnuks see liig.

Hiljuti toimus seminar ametnike jaoks, mis õpetas veebis sotsiaalvõrgustikke kasutama. Räägiti ka mainest, mille loob inimene võimule oma sissekannetega näiteks Facebookis. Aga alustada võiks palju lihtsamast asjast. Näiteks väikese õpetusega, kuidas jääda viisakaks konfliktsituatsioonis. Usun, et paljudele mupo töötajatele läheks sellised seminarid asja ette.

MärksõnadMunitsipaalpolitseipiletikontroll
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Savisaar
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik