Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Kiirabi jalgrattapatrull on saanud suvel üle 200 väljakutse

A +A -Print
Kadri Ratt

Tallinna kiirabi jalgrattapatrull on juuni algusest teinud kokku 203 väljasõitu.

Surmajuhtumitega pole rattapatrull tänavu kokku puutunud, kuid juunis olid mõned raskemad väljakutsed, mis oli seotud kõrgustest kukkumistega, vahendas Raepress.

Terviserikkeid on põhjustanud ka kuumus ja seda eelkõige eakamatel inimestel, kellel on südamepuudulikus või -rütmihäired. Sageli on nõrkemise põhjuseks olnud vedelikupuudus ja liiga paks riietus. Kuumuse tõttu on kiirabipatrullide abi vajanud seni 24 inimest, enamik neist viidi haiglasse.

Putukahammustuste tõttu on abi vajanud 17 inimest.

Suurem osa kiirabi jalgrattapatrulli väljakutsetest on seotud inimestega, kellel on tugeva alkoholijoobe tõttu tekkinud käitumishäired; kruiisilaevadelt saabunud turistidega, kelle jalad on pahasti hõõrdunud või on nad saanud kuumarabanduse; ning traumadega - eeskätt pisitraumadega ratturitel ja rulatajatel.

«Enamasti anname esmaabi kohapeal, vajadusel kutsub rattapatrull pärast läbivaatust auto ja saadab patsiendi haiglasse edasiseks uuringuks ja raviks,» rääkis Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas.

Adlase sõnul on jalgrattapatrullide suurimaks eeliseks see, et nad saavad kergesti liikuda ka kitsastel tänavatel ja raskesti liigeldavates kohtades.

«Kolmel viimasel aastal, eriti aga sellel aastal, on töökoormus kiirabi jaoks püsinud väga suur ega ole näidanud ka suvel vähenemist aastate keskmise tasemele,» hindas Adlas töömahtu.

Märksõnad:kiirabijalgrattapatrullhaiglaarstraul adlas
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik