Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

TOP-i planeeringu järgmine arutelu lükkub sügisesse

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Pirita TOP-i ja selle lähiala detailplaneeringu järgmine arutelu võib suure tõenäosusega toimuda pärast suvist puhkuseperioodi.


Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et pärast märtsis toimunud arutelu on planeeringuga kõvasti tööd tehtud. Vahepeal küsis linnavaraamet ka kõigilt linna institutsioonidelt seisukohta selle kohta, kas TOP ja selle lähiala on neile vajalik oma funktsioonide täitmiseks. Üldiselt vastasid ametid eitavalt, vaid Pirita linnaosavalitsus leidis, et planeeritava maa võiks linnale omandada ning selle lõunapoolsesse ossa avalikult kasutatava haljasala rajada.

«Minu seisukoht on kogu aeg olnud selline, et riik võiks selle tagasi osta, kuna riik ta kunagi maha müüs. Või siis võiks linn selle tagasi osta, aga pigem võiks see maa olla avaliku sektori kui erasektori käes,» kinnitas Pirita linnaosavanem Tiit Terik.

«Ühest küljest mulle ei meeldi kohe üldse, et sinna kortermajad tulevad. Teisest küljest on volikogus kinnitatud üldplaneering ja üldplaneeringule see detailplaneering põhimõtteliselt vastab. Aga emotsionaalne vastuseis sellele planeeringule on meie majas endiselt püsiv,» nentis Terik..

Mänd lausus, et maa tagasiostmise otsustuspädevus on linnavolikogu käes. Järgmine arutelu korraldataksegi siis, kui on selgunud linnavalitsuse seisukoht Pirita linnaosa ettepaneku kohta ning kõikide asjast huvitatud isikute ettepanekud on läbi töötatud.

«Kui need asjad on klaarid, siis lepime kokku järgmise avaliku arutelu kuupäeva, aga enne seda tahame veel Pirita seltsidega asja arutada. Kui arutelu kipub sattuma väga jaanipäeva ja suvepuhkuste aega, siis kas seltsid on huvitatud sellest, et viia arutelu läbi enne suve või võtta endale rohkem aega ja lükata asi sügisesse,» rääkis Mänd.

«Oleme ka arendajaga seda arutanud ja temagi tahab vältida seda, et öeldaks, et arutelu tehti ebasobival ajal, kui paljud inimesed on linnast ära,» ütles peaarhitekt.
 

MärksõnadPiritatopdetailplaneering
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik