Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Avaldatud:
Täiendatud kell 8.50! Laeva väljatõmbamine lükkub pärastlõunasse!

Allveelaev Lembit jõuab varsti kaldale

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Alates keskööst, kui Lennusadamas algasid ettevalmistused allveelaeva Lembit kaldale vintsimiseks, toimus sadamas tõeline rahvaste rändamine.


Kuna väljas on küllaltki jahe ja suurt midagi vaadata pole, siis inimesed tulevad, ootavad natuke aega ja kui midagi ei toimu, siis lahkuvad.

Allveelaeva alla seatakse pontoone. Kella kolme paiku öeldakse, et vähemalt tund aega läheb veel, enne kui midagi juhtuma hakkab.

Varahommikul selgub, et aega läheb esialgu kavandatust tunduvalt rohkem. Nüüd loodetakse Lembit kaldale saada kella kahe-kolme paiku pärastlõunal.

Lembit tuuakse veest välja mööda spetsiaalselt selleks otstarbeks Lennusadamasse ehitatud kaldteed ehk slippi. Slipi kogupikkus on sada meetrit ning kaldenurk 1/20.

Allveelaeva alla ning kaldtee vahele asetatakse õhkpadjad. Need on 6-8 kihilised pontoonid, mis on mõeldud laevade veeskamiseks ja ülestoomiseks. Ühe pontooni pikkus on kaheksa meetrit ja läbimõõt täispuhutult 1,5 meetrit. Laev toestatakse pontoonidele 37 m ulatuses piki allveelaeva põhjal asuvat jäika kiilu. Kokku on kasutusel 16 pontooni, korraga on laeva all keskmiselt 8-12 pontooni.
 

MärksõnadallveelaevLEMBITLennusadammeremuuseum
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik