Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Linnahalli maalingutele oleks pidanud kuluma vaid 2670 eurot

7
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Linnahalli skandaalsete maalingute tarbeks eraldati linna eelarvest 15 000 eurot, kogenud tänavakunstniku sõnul oleks pidanud maalingutele kuluma aga 2670 eurot.

Tallinna linn toetas linnahalli ebaseaduslike maalingute projekti 15 000 euroga, mis pidi kuluma värvidele. Kogenud tänavakunstniku, kelle portfoolios leidub ka hiigelsuuri seinamaalinguid, arvutuste kohaselt oleks projekti materjalideks pidanud kuluma aga hoopis 2670 eurot. Kuna tänavakunstnike ringkond on väike, ei soovi ta artiklis oma nimega esineda.

«Kui pinna suuruseks on 3000 ruutmeetrit, tuginedes Silveri (Seeblum, linnahalli projekti kunstnik – toim) sõnadele, siis selle katmiseks läheb vaja 117 liitrit värvi. Keskmiselt maksab liiter kümme eurot, see tähendab, et 1170 eurot läheks kattevärvile,» kirjeldas arvutuskäiku kunstnik.

«Kindlasti kasutavad nad sinna juurde ka pihustivärve, mille hind on keskmiselt viis eurot. Kogus võib seal olla umbes 300 toosi, mis teeb 1500 eurot,» jätkas ta. Kokkuvõtteks ütles kunstnik, et tema pakkumise kohaselt peaks materjalide peale kuluma 2670 eurot. Tänavakunstnik lisas, et redelid ja muud abivahendid on kunstnikel enamasti endal olemas.

Tagasi üles