Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Fotod: hõberemmelgas jääb uue nädala alguseni püsti

Täiendatud kell 10.55!

18
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Laupäeva hommikul jätkus võitlus Tallinnas Haaberstis ristmiku ehitusele ette jääva hõberemmelga pärast, kella 8ks oli kohale tulnud mitukümmend keskkonnaaktivisti. Politsei teatas kohalviibijatele, et sel nädalavahetusel puud maha ei võeta.

Kuigi puu pidi maha võetama täna hommikul, siis töömehi, kes puu maha saeksid, remmelga juures näha ei olnud. Kohal oli varasemast veelgi rohkem rahvast. Ühtegi riigikogulast kohale ei tulnud. Riigikogu liikmed Eerik-Niiles Kross, Artur Talvik, Mart Nutt ja Rainer Vakra tegid pöördumise ministrite, muinsuskaitseameti ja linna poole, kus teatavad, et Haabersti hõberemmelgas on muutunud looduslikuks pühapaigaks.

Kella 9 paiku saabusid sündmuspaika kaks politseinikku, nendest üks abipolitseinik. Politseinikud käisid esmalt mööda platsi ringi, et enda sõnul olukorraga tutvuda. Puukaitsjad esitasid neile oma nägemuse kogu asjast ning andsid üle ka puu säilitamiseks mõeldud avaldused. Patrullpolitseiniku sõnul ei näinud ta aiaga piiratud alal midagi sellist, mis nõuaks politsei kohest sekkumist.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Seiko Kuik ütles BNSile, et politsei käis laupäeva hommikul sündmuskohal ja vestles puu ümber kogunenud keskkonnaaktivistidega. «Inimesed olid rahulikud ja kuigi korrarikkumine toimus, sest inimesed olid alas, kus see oli keelatud, ei näinud politsei mingit vajadust rakendada nende suhtes sunnimeetmeid,» ütles Kuik.

Kuigi politsei käis reede hommikul remmelga kaitsjatega rääkimas ja andis neile korralduse laupäeva hommikuks hiljemalt kella 8ks lahkuda, siis praeguse seisuga ei ole ei politseil ega ristmikul töid tegeval firmal plaanis nädalavahetusel ei puu ega selle kaitsjate vastu midagi ette võtta. Suure tõenäosusega soovib politsei uue nädala alguses puud kaitsvate isikutega kohtuda ning alles pärast seda selgub, millal asutakse puud saagima.

«Politsei andis inimestele korralduse see ala vabastada. Kui nad seda korraldust ei täida, siis nad võivad saada kutse politseiosakonda. Politsei võtab igatahes asja rahulikult, praegu pole plaanis kellegi vastu jõudu rakendada,» ütles hommikul hõberemmelga juures käinud pressiesindaja.

Ülemäärase metsaraie ja kavandatava tselluloositehase vastu võitlev kodanikeühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) kutsus inimesi täna hõberemmelgat kaitsma.

«Kas kuulsite juba – nad olevat leidnud saemehe, kes homme [laupäeva] hommikul meie armsa paju maha peaks võtma! Aga teate, mis mina ja mitmed teised sellest plaanist arvame? Me arvame, et see on halb mõte. Väga halb mõte. Seega – homme hommikul paju all näeme,» kirjutas keskkonnaaktivist Linda-Mari Väli EMA Facebooki lehel.

«Tulge nii varakult, kui saate, sest juba alates kella seitsmest-kaheksast võib arboristi (?) tulekuks valmistuma hakata! Koputame rahumeelselt saemehe ja linnavalitsuse ametnike südametele, sest meie, paju alla kogunevad inimesed pole riigi ega linna vaenlased,» kirjutas Väli.

Politsei on valmis sundi kasutama

Postimees uuris eile politseilt, mis saab siis, kui puukaitsjad keelduvad nõutud ajaks lahkumast. Selgitas Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava:

«Kui nad homseks ei ole territooriumilt lahkunud, anname neile üle kutsed ilmuda politseijaoskonda. Edasiselt otsustatakse juba menetluse alustamise vajadus. Neile on korduvalt selgitatud nende õigusrikkumise sisu ning võimalikke tagajärgi.

Hetkel panevad territooriumil viibivad inimesed toime korrarikkumise, millele politseil on kohustus sekkuda, et selline tegevus lõpetada. Korrakaitseseaduse järgi on korrarikkumise tõkestamiseks politseil õigus kasutada lõpuks ka sundi, mida me oleme valmis tegema.»

Tagasi üles