Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Täiendatud kell 12.58!

Õiguskantsler uurib Tallinna koolikatseid lubava korra seaduslikkust

A +A -Print
Alo Raun

Õiguskantsler otsustas hakata uurima, kas Tallinna viimasel ajal palju kõneainet tekitanud 1. klassi astujatele kodulähedase kooli väljavalimise määrus on seaduslik.

Õiguskantsleri pressiesindaja Jaana Padrik ütles Postimees.ee'le, et Indrek Teder võttis määruse luubi alla omaalgatuslikult ning uurib eelkõige seda, kas Tallinna elukohajärgse munitsipaalkooli määramise tingimused ning kord vastavad põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele (PGS) ning põhiseadusele.

Kuna infokogumine ja analüüs alles käivad, siis ei soovinud õiguskantsler menetluse sisu hetkel lähemalt avada.

Padriku sõnul ei ole lapsevanematel tarvis tänase teate varal oma käitumist muutma asuda.

«Määrus kehtib ja õiguskantsleri menetluse alustamine selles osas praegu midagi ei muuda, seega lapsevanematel tuleb toimida kehtiva määruse kohaselt.»

Padrik lisas, et kui määruse elluviimise ajal keegi leiab, et tema põhiõigusi on rikutud, võib ta aga pöörduda julgelt avaldusega õiguskantsleri poole.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg on öelnud, et tema hinnangul on värske määrus vastuolus PGSi mõttega ning «lõhnab seaduse eiramise järele».

Tallinn võttis eelmise nädala esmaspäeval vastu määruse, mis reformib esimesse klassi astumise korda. Selle kohaselt säilivad Tallinna koolides esimese valikuna kooli soovi korral koolikatsed, kusjuures nüüd võivad kõik Tallinna lapsed kandideerida kõikidesse pealinna koolidesse. Kandideerimiseks on vaja vaid lapsevanema avaldust.

Teisena arvestatakse lapse elukoha kaugust koolist ja seda, kas tema õed-vennad õpivad samas koolis. Järgnev kriteerium on see, milline laps on elanikeregistris sama aadressiga kauem olnud.

Lapsed, kes sellest kadalipust hoolimata endale kooli ei leia, paigutatakse kodule lähimasse kooli, kus on veel vabu kohti.
 

MärksõnadõiguskantslerTallinnkoolikatsedkodulähedane koolIndrek Tederharidus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik