Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja

Tallinnas kogunes täna SEB Maijooksule üle 13 000 naise, jooksu võitis Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner.

Tšernov läbis seitsme kilomeetri pikkuse raja 23 minuti ja 35 sekundiga. Teise koha võitis Liina Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes jäi võitjast maha üheksa sekundiga. Kolmandaks tuli Kaisa Kukk klubist Treeningpartner ajaga 24.36.

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 84-aastane Lia. 28 osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, üheksa osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt 210.

Maijooks on suurim naistele suunatud rahva- ja tervisespordisündmus Eestis ja terves Ida-Euroopa regioonis.

Maijooksu distants on seitsme kilomeetri pikkune ning sellel toimus jooks, käimine ja kepikõnd.