Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Tallinn kehtestas uuesti pikapäevarühmade tasud

A +A -Print

Tallinna haridusamet kehtestas munitsipaalkoolidele pikapäevarühma tunni hinna, tasulise rühma avamiseks peab koolijuht esitama aga ametile hoolekogu otsuse alusel põhjendatud taotluse.

Pikapäevarühma ühe tunni hinnaks kehtestas haridusameti juhataja 14. septembri käskkirjaga 8,05 krooni ehk 0,51 eurot.

Haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaare sõnul on koolides praeguseks registreeritud 125 pikapäevarühma. «Tasuliste pikapäevarühmade avamiseks veel taotlusi esitatud ei ole, seega on praegu tegutsevad rühmad õpilastele tasuta,» kinnitas Jürisaar.

Kui suure summa kuus pikapäevarühma tasu lapsevanema kukrust viiks, sõltub sellest, kui tihti ja kaua laps seal oleks. «Kui kaua lapsed pikapäevarühmas viibivad, sõltub kindlasti vajadusest ja on väga erinev - laps võib olla seal näiteks 1-2 päeva nädalas, erineva arvu tunde - seetõttu ei saa sellele ühest hinnangut anda,» märkis Jürisaar.

Õiguskantsler Indrek Teder osutas kevadel tähelepanu sellele, et ehkki formaalselt seadused pikapäevarühmade eest tasu võtta ei keela, pole see sotsiaalriigile kohane. Samuti viitas ta, et Tallinnas oli pikapäevarühma tasu kehtestatud üksnes osades koolides – järelikult koheldakse eri munitsipaalkoolide õpilasi ebavõrdselt. Möödunud õppeaastal olid tasulised pikapäevarühmad pealinna viies koolis, mille tasud haridusamet kevadel tühistas.

Märksõnad:pikapäevarühmleini jürisaarharidusamet
Sponsoreeritud artiklid
Üritused Tallinnas
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik