Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Avaldatud:

Linn kostitas Tammsaare pargis kodutuid

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Kolmapäeva õhtul jagati Tammsaare pargis kõhutäidet ja meelelahutust neile, kellel on elus halvasti läinud, ehk toimus järjekordne Kodutute öö.


Ürituse, mille ametlik nimetus oli «Tallinn hoolib oma kodanikest» korraldasid Tallinna Sotsiaaltöö Keskus ja Eesti Akadeemiline Sotsiaalturva Ühing ning see toimus tänavu juba viiendat korda.

Abivajajatele pakuti suppi, teed ja kringlit. Kokkutulnutele esinesid teiste seas Erich Krieger ja Boris Lehtlaan ning grand seenior tantsupaar Taimo Tüür ja Mare Sokolova.

«Inimesi on üllatavalt palju. Vahepeal ma juba kartsin, et sellise paduvihmaga ei tule siia kedagi,» lausus Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse direktor Kersti Põldemaa. See, et suure vihmaga nii palju inimesi parki tuli, näitab tema sõnul seda, et neil on tõesti häda käes.

Kurb on Põldemaa sõnul aga see, et paljud kohaltulnutest on sotsiaaltöötajatele juba mitu aastat tuttavad. See näitab seda, et kui inimene on kord pinna jalge alt kaotanud, siis pole lihtne uuesti jalule tõusta.

Kui enne masu algust hakkas tunduma, et Tallinnas on juba piisav arv öömajakohti, siis viimase paari aastaga on abivajajate arv jälle kasvanud. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul ei tea keegi täpselt, kui palju Tallinnas kodutuid on. «Me võime ainult oletada. Möödunud talvel tuli öömaja pakkuda umbes seitsmesajale inimesele, nii varjupaikades, öömajades kui sotsiaalmajutusüksustes,» lausus Martinson.

Ta lisas, et linn jätkab kindlasti sotsiaalmajutusüksuste ehitamist. «Aga inimesed on meil paraku sellised, et niipea kui me tahame kuskile midagi rajada, hakkavad ümberkaudsed elanikud kohe protestima. Aga kodutud on osa meie linna elanikest, nende olemasolu ees ei saa silmi sulgeda,» ütles abilinnapea.

Selleks, et teadvustada linnaelanikele tõrjutust ja kodutust kui sotsiaalset probleemi, korraldatigi tänavune kodutute öö otse linnasüdames.
 

Märksõnadtammsaare parkkodutu
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik