Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Taavi Aas: Randpere väited linnahalli teemal on valed

A +A -Print
Martti Kass

Tallinna abilinnapea Taavi Aas lükkas ümber mitmed reformierakondlasest linnavoliniku Valdo Randpere väited tänases kirjutises linnahalli lepingu kahjulikkusest.

«Randpere väited, millega ta oma arvamust õigustab, on selgelt valed,» sõnas Aas. «Väide sellest, et linnahalli asemele võiks tulla hiigelkasiino on vale, sest Tallinna volikogu heaks kiidetud eelleping sätestab üheselt, et linnahall peab säilima,» kinnitas Aas.

«Samuti on selles lepingus kirjas, et linnahalli suur saal tuleb kontserttegevuse jaoks renoveerida. Veelgi enam, täna volikokku saadetud lepingu täiendused räägivad sellest, et võimaliku meelelahutuse pindala kogu kompleksist võib olla 10 protsenti.

Vale on Aasa sõnul ka see, et Tallinna linn võtab endale nende lepingu täiendustega mingeid kohustusi.

«Lepingus fikseeritakse alused, millelt hakatakse ühisettevõtet looma. Linn saavutab oma 50-protsendilise osaluse läbi hoonestusõiguse tasude ehk siis otseselt ettevõtte loomisel rahalist sissemakset tegemata.»

«Ma ei arva, et linnahalli kordategemine ja hiljem opereerivast ettevõttest 50 protsendi omamine on vähe. Seda enam, et rahandusminister Ligi on öelnud, et linnahall ei kuulu valitsuse, sealhulgas ka Reformierakonna prioriteetide hulka,» lisas Aas.

Ta kinnitas ka, et linnavalitsus ei ole kunagi taotlenud linnahallile 2,8 miljardist garantiid ning lepingus ei ole punkti, mille kohaselt oleks riigi garantii lepingu aluseks.

Märksõnad:Taavi AasValdo Randpere
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik