Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Senikorraldatuist kõige suurem ja ülevaatlikum näitus hõlmab Eesti taluarhitektuuri aegade algusest kuni 1949. aastani.

Käesolev näitus nihutab taluarhitektuuri käsitlemisel nii ajalisi kui ka sisulisi piire. Varasematel näitustel on keskendutud vanale, pärimuslikule ehituskunstile, eriti rehemaja arengule. Nüüd vaatleme lähemalt ka uuemat modernismiajastu taluarhitektuuri. Viimase paarisaja aasta kultuurimuutused, millega kaasnes otsustav lahtiütlemine paljudest senistest traditsioonidest, puudutasid kõiki eluvaldkondi. Toome esile nende muutuste kajastused taluarhitektuuris, mis väljenduvad eriti selgelt elumajas, kuid hõlmavad kõiki ehitisi ja rajatisi lõpetades käimlaga.

Eesti Vabaõhumuuseumi rajaja Karl Tihase 100. sünniaastapäeva tähistamiseks korraldab vabaõhumuuseum koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumiga teaduskonverentsi Eesti taluarhitektuuri uurimise teemadel. Konverents toimub 20. juunil algusega kell 10 Rotermanni soolalaos.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles